Покупці віддають перевагу кухонній техніці, що вбудовується, через її компактність, невибагливість у догляді і привабливий зовнішній вигляд. Вбудовані поверхні вдало вписуються в інтер'єр і концепцію кухонного приміщення. Вона вбудовується в єдину стільницю, яка прикриває кухонні шафки та тумбочки.
Головна перевага варильної панелі в тому, що її вибирають індивідуально під дизайн та потреби. До того ж їх можна встановлювати взагалі в будь-якому місці, навіть з іншого боку від духової шафи.
Види варильних поверхонь
Серед різноманітності вбудовуваних варильних поверхонь розрізняють п'ять різновидів.
- Газові вбудовувані варильні поверхні . Газова кухонна панель не втрачає актуальності і, як і раніше, користується популярністю серед покупців. Працює пристосування від газових конфорок різної потужності та типу. На ній розміщуються від двох до п'яти пальників. Газові панелі приваблюють економічністю. Якщо будинок чи квартира підключено до газопостачання, то вигідніше використовувати газове обладнання. Серед переваг також виділяють тривалий термін експлуатації, такі пристрої працюють до 35-40 років, іноді навіть довше. Ще одна перевага - продуктивність роботи та приготування, вони швидше нагрівають дно посуду, що скорочує час приготування. Що стосується функціоналу, то тут вони поступаються іншим моделям. З опцій у них присутній газ-контроль та електрозапалювання.
- Електричні . Деякі будівлі та новобудови у житлових комплексах не передбачають газопостачання. У таких будинках, електричні варильні поверхні, що вбудовуються, - єдине рішення. Електричні модифікації – сучасний та безпечний у використанні варіант кухонної техніки. Вони відрізняються простим доглядом, тому що плоска поверхня легко та швидко очищається. На електричній панелі є температурний контроль, який дозволяє встановити показник температури з точністю до 1-2 градусів.
- Комбіновані. Відмінний варіант для тих, кому важко визначитися з відповідним видом пристрою. Комбіновані пристрої виготовляються з електричними та газовими конфорками. Таке рішення дозволяє використовувати відповідне джерело живлення у потрібний час. Наприклад, коли відключено електрику - використовується газовий пальник чи навпаки.
- Модульні або domino. Модульні пристрої допоможуть самостійно організувати ідеальну, відповідну робочу поверхню. Вони включають кілька видів пристроїв: пароварки, гриль або навіть фритюрниці. Модулі, що використовуються, формуються в одну варильну поверхню і вбудовуються в стільницю. За допомогою такого обладнання господині створюють професійну панель для готування. Виготовляються модульні частини в одному стилі розмірами 50х30 см. Індукційні . Нагрівач такої панелі є індукційною котушкою, яка створює електромагнітне поле. Особливість цієї поверхні в тому, що нагрівається тільки дно каструлі або сковороди, поверхня залишається холодною. Слід зазначити безпеку використання індукційних моделей – холодний нагрівач запобігає опікам, пов'язаним з дотиками до гарячої поверхні. Нагрівальний елемент активується після потрапляння на нього посуду, тому випадки випадкового включення плити зводяться до нуля. Щодо догляду за пристроєм, не рекомендується використовувати сильнодіючі речовини та миючі засоби. До недоліків індукційних плит відносять лише обмеженість у виборі посуду. Для такого обладнання набувають спеціального магнітного посуду з чавуну або емальованої сталі.
Різновиди за способом встановлення
За способом установки розрізняють залежні та автономні або незалежні вбудовані варильні поверхні.
- Залежні. Розміщуються над духовкою, мають спільну з духовкою систему управління, яка зазвичай розміщується на духовці. З переваг виділяють лояльну вартість, проте вагомий недолік – величезні габарити.
- Незалежні. Такі поверхні мають власну систему управління та розміщуються в будь-якому зручному місці, незалежно від розташування духовки. Автономні модифікації надають більше можливостей для дизайнерського ремонту та комплектації кухні.
Матеріал вбудованої варильної поверхні
Для створення кухонної поверхні використовуються такі матеріали:
- Емаль. Проста та невибаглива у догляді. Виглядає стримано та не акцентує на собі багато уваги. Випускається в різних колірних рішеннях і добре справляється з жиром та кислотами. З недоліків виділяють схильність до механічних пошкоджень, сколів, подряпин. Застосовується з газовими чи чавунними електричними конфорками.
- Нержавіюча сталь. Відрізняється високою зносостійкістю та стійкістю до пошкоджень. За ціною дорожче за емалі. Користувачі відзначають привабливий зовнішній вигляд. Завдяки нейтральному колірному рішенню вписуються в будь-який інтер'єр. Що стосується догляду, нержавіючу сталь рекомендується одразу очищати від забруднень, а після чищення натирати поверхню, тому що на ній залишаються відбитки пальців, розлучення та інші дрібні забруднення.
- Склокераміка. Дорогий матеріал, який чудово виглядає та підходить під будь-який дизайн. Виготовляються у чорному чи білому дзеркальному кольорі, випускаються модифікації з візерунками. Матеріал відрізняється високою теплопровідністю, завдяки якій конфорки швидко нагріваються. За межами меж конфорок поверхня залишається холодною. Рекомендується запобігати попаданню на поверхню цукрозміщувальних речовин, оскільки після них з'являються білі плями. У догляді склокераміка невибаглива, але для очищення використовується спеціальна губка і побутова хімія, що щадить.
- Загартоване скло. Матеріал зовнішнім виглядом схожий на склокераміку. Максимальна температура, яку витримує загартоване скло 300 градусів. На загартованому склі видно механічні пошкодження та розлучення, тому доглядати поверхню потрібно дбайливо.
У газових поверхнях, що вбудовуються, зустрічаються такі види пальників.
- Металеві. Стандартні пальники з одним поряд вогню.
- Direct Flame. Нагрівачі плоскої форми із мікроотворами. Полум'я надходить рівномірно вертикальним способом. Пальники такого виду знімаються та легко очищаються від забруднень.
- Подвійна та потрійна корона. Функціональні пальники з двома чи трьома рядами вогню. Користувач регулює ступінь та кількість полум'я.
- WOK пальники. Використовуються для приготування азіатських страв. Особливість таких приладів – увігнута форма триконтурних пальників та кілька ступенів нагріву від економічного до потужного.
Електричні варильні панелі можуть оснащуватися такими різновидами пальників:
- Чавунні. Традиційні нагрівачі виготовляються у формі млинців. Вони довго нагріваються і остигають, тому споживають велику кількість електрики. Догляд за приладами трудомісткий. Вони складно очищаються від забруднень.
- Спіральні. Нагрівальний елемент у таких пальниках виготовлений у формі спіралі. Вона швидко розігрівається та остигає. Розміщуються під поверхнею варильної панелі.
- Галогенові. Конфорка є спіраль і галогенову лампу. Лампа підсвічується червоним. Вони відрізняються потужністю та швидким розігрівом. З недоліків відзначають нагрівання всієї поверхні, а не лише пальника.
- Hi-Light. Стрічкові пальники, що розміщуються під робочою поверхнею. Вони розігріваються значно швидше, ніж перераховані вище. Користувач може самостійно встановлювати та регулювати показник температури.
- індукційні. Сучасні пальники, де як нагрівач представлена індукційна котушка, що створює електромагнітне поле.
Як вибрати кухонну панель, що вбудовується?
Після того, як ви визначилися з відповідним видом вбудованої варильної поверхні, слід позначити для себе такі параметри вибору.
- Розмір. Залежить від потреб користувача та можливостей кухонного простору. Невеликі модульні поверхні займають мінімум ширини робочої поверхні - від 30 см. Стандартні варильні панелі випускаються із шириною від 45 см до 60 см. Панелі із шириною 90 см підійдуть лише для просторих кухонь.
- Спосіб управління та перемикачів. Зустрічаються 4 типи перемикачів.
- Поворотні представлені у вигляді ручних рукояток. Застосовується в газових панелях, рідше – в електричних.
- Перемикачі , що утоплюються, повертаються вручну, після чого утоплюються всередину. Таке рішення спрощує процес очищення та захищає від дитячих рук. Кнопкові . Подано у вигляді кнопок, які відповідають за вказівку потрібних параметрів.
- Сенсорні . Сучасний варіант перемикачів. Сенсорні кнопки працюють від одного дотику та підсвічуються для уникнення помилок у виставленні параметрів. Гладка поверхня варильної поверхні забезпечує стильний зовнішній вигляд та просте очищення від забруднень.
Залежно від типу перемикачів різняться такі види керування поверхнею: